Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Natracare - Wkładki higieniczne o zaokrąglonym kształcie CURVED - 30szt.

Natracare Wkładki higieniczne o zaokrąglonym kształcie CURVED - 30szt.

Delikatne, bez szkodliwych środków chemicznych, wkładki wykonane z biodegradowalnej bawełny ekologicznej.

Dowiedz się więcej
10,90 zł (brutto)
Index:
N 10
EAN13:
782126003065
Marka:
Ulubione0
Add to compare0
Dodaj do listy życzeń
Powiązane produkty
Opis

Wkładki higieniczne o zaokrąglonym kształcie CURVED - 30szt.

Wykonane wyłącznie ze składników naturalnych i ekologicznych. Naturalna warstwa chłonna w połączeniu z warstwa wierzchnia wykonaną z bawełny z upraw ekologicznie kontrolowanych pozwala swobodnie oddychać skórze.

Wkładki pozbawione są całkowicie chloru (w procesie bielenia), substancji syntetycznych i petrochemicznych, pudrów i składników poprawiających chłonność, jak i perfum mogących wywoływać alergie lub podrażnienia, są całkowicie wolne od modyfikacji genetycznej GMO. Biodegradowalne i kompostowalne naturalnie.

Wkładki NATRACARE są rekomendowane dla kobiet ze skórą wrażliwą i delikatną, skłonną do podrażnień. Produkt certyfikowany zgodnie ze standardami The Nordic Ecolabel, USDA Certified Biobased i został zatwierdzone przez Vegetarian Society.

SPOSÓB UŻYCIA: oderwij tylne zabezpieczenie wkładki i przyklej ją do bielizny.

SKŁADNIKI WKŁADKI: 12% ekologiczna bawełna, 82% drzewna masa celulozo-wa, skrobia kukurydziana.

SKŁADNIKI OPAKOWANIA: karton po recyklingu.

Wyprodukowane w Szwecji przez Bodywise (UK) Ltd.

Co kobietom oferuje firma Natracare?
Od 1989 roku, naturalnym wyborem kobiet jest Natracare - szeroka gama wysokiej jakości naturalnych produktów higieny osobistej, przyjaznych dla zdrowia kobiet oraz środowiska. Tampony, podpaski oraz wkładki higieniczne Natracare są wykonane w 100% z certyfikowanej bawełny ekologicznej oraz wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają żadnych dodatków takich jak perfumy, tworzywa (włókna) sztuczne jak również są całkowicie wolne od środka wybielającego (chloru).
Dlaczego tak wiele kobiet wybrało Natracare?
Ponieważ tampony i podpaski Nataracare nie zawierają szkodliwego i mogącego powodować podrażnienia chloru, zrobione są z ekologicznej bawełny i naturalnych materiałów, a przede wszystkim dlatego, że kobiety chcą ograniczać swój kontakt z syntetycznymi materiałami, niepotrzebnymi chemikaliami oraz dodatkowymi szkodliwymi środkami.
Produkty Natracare są naturalnym wyborem, ponieważ są:
- wolne od chloru (zanieczyszczenie dioksynami jest poważnym problemem środowiskowym, zanieczyszczają one powietrze, wodę, glebę, rośliny a w ostateczności kumulują się w komórkach człowieka na zawsze. Zanieczyszczenie dioksynami spowodowane jest różnymi procesami środowiska, zaś w głównej mierze procesami przemysłowymi, w których stosuje się: pestycydy, chlor [stosowanym do wybielania materiałów stosowanych do produkcji chusteczek higienicznych, podpasek, wkładek i tamponów]
- wykonane z bawełny ekologicznej (używanie pestycydów jest powszechne na świecie, mimo ich wysokiej szkodliwości dla człowieka i środowiska. Wybór produktów ekologicznych obniża zanieczyszczenie środowiska naturalnego i możliwość zatrucia organizmu dioksynami).
- wykonane z naturalnych materiałów (podczas menstruacji u niektórych kobiet nasilają się dolegliwości takie jak: alergie skórne, podrażnienia, ból, świąd itp. [często spowodowane nadwrażliwościa na któryś ze składników stosowanego środka higienicznego]. Specjaliści doradzają wtedy kobietom, aby używały produktów Natracare, gdyż nie zawierają one syntetyków i chemikaliów używanych w zwykłych tamponami podpaskach. Wiele z tych kobiet odczuwa ulgę po użyciu produktów Natracare, ponieważ tampony i podpaski wykonane są w 100% z ekologicznej bawełny, która nie jest wybielana chlorem, zaś dor produkcji tamponów i podpasek nie używa się syntetycznego jedwabiu, dodatkowych włókien łączących, sztucznych materiałów, surfaktantów- substancji powierzchniowo czynnych, żywic i środków zapachowych. Tampony i inne produkty Natracare nie zawierają absorbentów poliakrylowych i syntetycznych, które w kontakcie ze skórą mogą powodować jej podrażnienie
-biodegradowalne (każdego roku ponad 45 miliardów podpasek wyrzucanych jest do śmieci. Gdyby ułożyć je jedna obok drugiej pokryłyby drogę aż do Słońca, zaś zakopanie ich wymogłaby wykopania wielkiej dziury z Ziemi na 9144 metry głębokości i 9144 metry szerokości. Większość środków higienicznych dla kobiet produkowanych jest z udziałem materiałów sztucznych, które nie rozkładają się nawet przez setki lat. Produkty Natracare w przeciwieństwie do konwencjonalnych są od 95% do 100% biodegradowalne oraz łatwe do kompostowania.
- syndorm wstrząsu toksycznego TSS (wstrząs toksyczny TSS ro rzadka, lecz poważna choroba spowodowana przez szczególny rodzaj bakterii, która może produkować toksyny w organizmie kobiety. Symptomy TSS są bardzo szybkie i niestety poważne. Badania, które zostały opublikowane w "Dzienniku Chorób Zakaźnych w Położnictwie i Ginekologii" sugerują, że używanie 100% ekologicznych tamponów, może zredukować ryzyko wystąpienia wstrząsu toksycznego do minimum w porównaniu do tamponów zawierających otoczkę ze sztucznego jedwabiu. Badania przeprowadzone zostały na 20 różnych rodzajach tamponów, włączając w to tampony Natracare za 100% ekologicznej bawełny. Konkluzją tych badań było stwierdzenie, iż wszystkie tampony, które są w 100% wykonane z samej bawełny nie powodują wstrząsu toksycznego spowodowanego aktywnością bakterii Streptoccocus Aureus, podczas gdy wszystkie inne tampony powodują taki wstrząs.

Dowiedz się więcej
Szczegóły produktu
N 10
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu

Udostępnij

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zarejestruj