Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Lista produktów producenta: Lavera

Lavera - kosmetyki naturalne i ekologiczne

Prawdziwa historia

Witam, nazywam się Tomas Haase, twórca i właściciel marki Lavera

Pozwolą Państwo, że krótko opowiem, dlaczego pojawiły się na rynku kosmetyki naturalne Lavera i co jest w nich szczególnego.

Historia Lavery jest jednocześnie historią mojego życia. Od drugiego roku życia cierpiałem na atopowe zapalenie skóry. Wówczas choroba ta nie była za bardzo znana. Nie pomagały mi zwykłe kosmetyki i kremy lecznicze. Dlatego już we wczesnej młodości zacząłem eksperymentować z alternatywnymi metodami pielęgnacji ciała.

W konsekwencji razem z przyjaciółmi otworzyłem jeden z pierwszych sklepów ze zdrową żywnością w Niemczech. Jak wielu innych chcieliśmy się świadomie odżywiać i żyć zdrowiej. Chcieliśmy (i chcemy nadal!) unikać wszelkiej chemii, pestycydów i produktów przemysłowych. W tym czasie rozpocząłem nawet własną hodowlę roślin i stworzyłem pierwsze receptury kosmetyków naturalnych, które miały pomóc mojej skórze.

Latem 1975 roku byłem już gotowy. Mój pierwszy balsam do ust przeszedł trudne testy na mojej nadwrażliwej skórze, gdy byłem na letnim urlopie w Danii. Jego składników – wosku wełnianego, pszczelego i oliwy z oliwek nigdy nie zapomnę.

Po ponad 10 latach wkładu w rozwój kosmetyków naturalnych w 1987 r. w małym dworku koło Hanoweru założyłem własną firmę. Obecnie produkujemy prawdziwe kosmetyki naturalne z pomocą ponad 100 pracowników. Firma mieści się we własnych budynkach w otoczeniu pięknych gór Deister w Wennigsen.

Nazwa marki Lavera została wybrana w pełni świadomie. Lavera oznacza po łacinie „prawdziwy”. Wspaniałe tłumaczenie dla tego, co dla nas oznacza filozofię działania i zobowiązanie wobec klientów jednocześnie. Używamy roślinnych surowców, w większości pochodzących z upraw ekologicznych, rezygnujemy ze sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Ponieważ jednym z priorytetów jest dla nas dobra tolerancja kosmetyków testujemy je (wspólnie z dermatologami i alergologami) wyłącznie na ochotnikach.

O tym, że tradycyjne pojmowanie natury i nowatorskie rozwiązanie nie stoją ze sobą w sprzeczności, świadczyć mogą nasze, często nagradzane, innowacje produktowe.
Także ponad 130 wyróżnień i rekomendacji niemieckiej instytucji badawczej Öko-Test.

Cieszę się, że mogę codziennie pracować z naturalnymi kosmetykami, które są tak dobrze odbierane wśród klientów. Chciałbym też, żeby coraz więcej ludzi czuło się dobrze we własnej skórze i czuli, że Lavera działa w sposób zgodny z naturą.

Serdeczne pozdrowienia z Wenningsen,
Tomas Haase i Lavera Team 


 


NASZE NATURALNE KOSMETYKI MAJĄ NATURALNE PRIORYTETY

1. Czerpiemy z natury
- kosmetyki naturalne Lavera zawierają składniki pochodzące z roślin (w większości z upraw ekologicznych)
- kosmetyki naturalne Lavera nie zawierają surowców pochodzących z ropy naftowej, sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.
- kosmetyki naturalne produkowane są zgodnie z wytycznymi kontroli produkcji kosmetyków naturalnych stosowanymi przez Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej).
- posiadamy certyfikaty IMO Control (Instytutu Ekologii) i INAC GmbH (Instytutu Certyfikującego Uprawy Ekologiczne)


2. Dobra tolerancja kosmetyków naturalnych:
- seria Neutral oferuje całościowy program pielęgnacji skóry alergicznej
- Baby & Kinder Neutral jest przeznaczony dla szczególnie wrażliwej i alergicznej skóry niemowląt i dzieci.
- Dobra toleracja kosmetyków naturalnych Lavera potwierdzona jest testami na ochotnikach posiadających nadwrażliwą skórę (kosmetyki nie są testowane na zwierzętach).

3. Dobry kosmetyk to skuteczny kosmetyk
- W kosmetykach naturalne Lavera używane są na przykład roślinne liposomy redukujące zmarszczki i poprawiające strukturę skóry, kwasy hialuronowe poprawiające nawilżenie skóry.
- Efekt stosowania kosmetyków naturalnych Lavera utrzymuje się dłużej niż kosmetyków konwencjonalnych, ponieważ skóra otrzymuje substancje naturalne, wspierające jej naturalny system ochronny i naturalne procesy naprawcze.

4. Naturalnie innowacyjni
- Kosmetyki naturalne  Lavera jako pierwsze na świecie zawierały 100% mineralną ochronę przeciwsłoneczną. Spraye przeciwsłoneczne Lavera jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikaty Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej).
- Co roku pojawiają się nowe atrakcyjne produkty, pozwalające cieszyć się naszym klientom naturalnymi kosmetykami w każdej sytuacji

5. Wiele nagród
- Lavera otrzymała ponad 355 ocen „bardzo dobrych” i „dobrych” w ramach rekomendacji ÖKO TEST
- Na największych targach zdrowej żywności Biofach Lavera otrzymała wiele nagród:
i.   2001 - I miejsce – błyszczyk do ust Trend Sensitive
ii.  2002 – II miejsce – spray przeciwsłoneczny Sun Sensitiv Family Sun-Spray
iii. 2003 – I miejsce - spray przeciwsłoneczny dla dzieci Kids Sun-Spray
iv. 2003 – nagroda specjalna dla samoopalacza Sun sensitiv
v.  2004 – rekomendacja jury dla korektora z serii Trend sensitive 

Więcej

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Sprawdź