Certyfikat NaTrue

natrue logo

 

Co to jest NaTrue?

NaTrue to międzynarodowa jednostka certyfikująca i zrzeszająca firmy zajmujące się produkcją kosmetyków naturalnych.

NaTrue jest gwarancją wsparcia idei kosmetyków naturalnych w Europie na przykład poprzez współpracę z międzynarodowymi partnerami, lobbing, naukowy know-how, doświadczenia i ekspertyzy.

Certyfikat NaTrue posiadający trzy poziomy definiuje naturalne i ekologiczne produkty kosmetyczne.

W odpowiedzi na badania przeprowadzone wśród konsumentów w Niemczech zostały wyróżnione trzy poziomy jakości produktów naturalnych według NaTrue. Dla każdego poziomu istnieją dokładne kryteria dotyczące zawartości składników naturalnych oraz składników naturalnych pochodzących z upraw ekologicznych.

Wszystkie produkty posiadają także certyfikat BDIH.

Poziomy zostały oznaczone gwiazdkami, co sprawia, że są łatwe do rozpoznania przez klientów na całym świecie.

Trzy poziomy certyfikatu NaTrue:

* Prawdziwe naturalne kosmetyki Kosmetyki z jedną gwiazdką spełniają wszystkie podstawowe wymagania dla naturalnych składników (także BDIH). Kryteria określają również, które z procesów produkcji są zakazane, by zapewnić odpowiedni dla kosmetyków naturalnych dopuszczalny sposób produkcji. Z racji istnienia indywidualnych grup produktowych dokładna - minimalna i maksymalna ilość składników zawartych w produktach konkretnej grupy również jest ściśle określona. Na przykład kryteria, które stosuje się do mydeł różnią się od tych, które się stosuje się dla szamponów i kremów. Ten poziom ze swoimi kryteriami jest najbardziej zbliżony do kryteriów BDIH

natrue prawdziwe

** Naturalne kosmetyki z ekologicznymi składnikami W kosmetykach z dwoma gwiazdkami 70% naturalnych składników pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego musi pochodzić z kontrolowanej ekologicznej produkcji bądź/i kontrolowanych „dzikich” zbiorów zgodnie z regulacjami EC Eco.

natrue naturalne

*** Ekologiczne kosmetyki naturalne 95% naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego musi pochodzić z kontrolowanej ekologicznej produkcji – te produkty są prawdziwymi ekologicznymi kosmetykami. Tylko niektóre produkty spełniają te wymagania np. olejki do kąpieli.

natrue ekologiczne naturalne 95


więcej na stronie organizacji  www.natrue.org


Firmy, które posiadają  produkty z certyfikatem NaTrue to m. in. Lavera, Logona, Weleda.

 


No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Sprawdź