Ekologiczne środki czystości Sonett

Ekologiczne środki czystości Sonett

Sonett produkuje środki czyszczące i piorące, a także mydła. To produkty o standardzie ekologicznym potwierdzonym certyfikatami CSE-label (dawiniej EcoControl), EcoGarantie oraz znakami Vegan i stop-climate-change (analiza i pełna transparentność funkcjonowania całego przedsiębiorstwa w odniesieniu do emisji CO2, firma korzysta z energii elektrycznej  i prawie nie emituje CO2).

Firma mieści się na południu Niemiec w Deggenhausen nad przepięknym Jeziorem Bodeńskim. Załoga liczy 50 osób, firma współpracuje również z podopiecznym z pobliskiego ośrodka dla niepełnosprawnych, którzy pracują przy etykietowaniu produktów.

Firma Sonett mając na uwadze ochronę zasobów wody w środowisku, stworzyła produkty, które są całkowicie i szybko biodegradowalne, a jednocześnie wykazują wysoką skuteczność.

Składniki użyte w produktach Sonett nie zawierają od:

  • enzymów
  • petrochemicznych surfaktantów
  • petrochemicznych środków zapachowych, barwiących, konserwujących
  • wybielaczy optycznych

Sonett do produkcji stosuje:

  • oliwę z oliwek
  • olej rzepakowy
  • olej kokosowy
  • masło shea
  • naturalne olejki eteryczne

Surowce pochodzą z ekologicznych upraw.

Sonett oferuje środki do sprzątania, zmywania, prania. W ofercie są mydła w płynie i w kostce, bańki mydlane, a także specjalna bezzapachowa seria dla alergików.

Ekologiczne zmywanie naczyń według Sonett

Płyny do zmywania naczyń

Ssą bardzo delikatne dla dłoni, skoncentrowane, a przez to ekonomiczne.

Wykorzystany do ich produkcji cukier, skrobia i olej kokosowy stanowią bazę środków powierzchniowo czynnych. Zastosowane siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego i tlenku siarki zwiększają skuteczność i wydajność czyszczenia, doskonale rozpuszczają tłuszcz, a jednocześnie są dobrze tolerowane przez skórę.

Płyn do mycia naczyń występuje w trzech rodzajach: cytrynowym, nagietkowym lub bezzapachowym.

Zmywanie naczyń w zmywarce opiera się na systemie trzech produktów: tabletek, nabłyszczacza i soli.

Tabletki do zmywarki

Zawierają węglan sodu, krzemiany i sulfonowany olej rycynowy, które rozpuszczają tłuszcz i skutecznie usuwają resztki pokarmów z naczyń. Cytryniany i kwas poliasparaginowy (białko występujące w skorupach ślimaka i małży, odtwarzane w procesie petrochemicznym) wiążą osady z twardej wody, przez co efekt lśniących naczyń jest osiągnięty.

Tabletki zawierają krzemiany (ze stopienia piasku z węglanem sodu), które są alkaliczne i dzięki temu zmieniają osady tłuszczowe poprzez zmydlanie, umożliwiając w ten sposób ich rozpuszczanie w wodzie. Resztki, które przywarły do naczynia pęcznieją, przez co zostają rozrzedzone. Soda oczyszczona wpiera ten proces.

Cytryniany, uzyskiwane przez fermentację produktów ubocznych zawierających cukier (melasa), dodawane są  w celu wiązania wapnia w wodzie, aby chronić urządzenia przed osadami. Jest to ważne, gdyż wiele zmywarek nie zmiękcza wody dostatecznie, mimo wbudowanego urządzenia do zmiękczania wody.

Środek nabłyszczający

Zawiera etanol (z fermentacji zasobnych w skrobię roślin, np. ziemniaki), a także sulfonowany olej rycynowy(z reakcji oleju rycynowego z kwasem siarkowym), redukują napięcie powierzchniowe wody podczas fazy spłukiwania, ułatwiając usuwanie wody z naczyń. Cukrowy surfaktant wytwarzany z oleju kokosowego i skrobi kukurydzianej wzmacnia en efekt.

Sól regenerująca do zmywarki

Uułatwia wymianę jonów wywołujących twardość wody, dzięki czemu uzyskuje się satysfakcjonujący rezultat spłukiwania.

Ekologiczne pranie według Sonett

Proszki do prania

Sonett bazuje na sile piorącej mydła, produkowane jest ono z ekologicznych olejów roślinnych: kokosowego, słonecznikowego, palmowego i rzepakowego.

Dodatkowo węglan sodu zmiękcza wodę, dodatkowo razem z metakrzemianem dzięki zasadowych właściwościach, wzmacniają piorącą siłę ługu i wspomagają usuwanie tłuszczu.

Krzemiany wiążą wapń (kamień) w wodzie oraz  substancje organiczne i pigmenty barwiące rozpuszczone w mydlinach i zapobiegają ich osadzaniu się na pranych tkaninach.

Siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego wzmacniają działanie mydła  rozpuszczające tłuszcz.

Płyny do prania

Podstawą zdolności piorących płynów są mydło z ekologicznych olejów oraz cukrowe środki powierzchniowo czynne oraz siarczany alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego.Ich atutem jest łagodność dla skóry i szyba biodegradowalność. Składniki dobrze działają w twardej wodzie, co zwiększa skuteczność prania. Wapń wiązany jest poprzez dodanie cytrynianów.

Olejki eteryczne zapewniają piękny zapach.

Zmiękczacz i wybielacz

Ważnym produktem jest zmiękczacz do wody (stanowią go cytryniany, krzemiany i węglan sodu), podnosi on skuteczność prania, jest zalecany do dodawania do każdego prania z uwagi na to, iż woda w naszych kranach jest twarda.

Wybielacz złożony z węglanu sodu i nadwęglanu sodu, działa efektywnie dopiero od 50°C , dlatego piorąc w niższych temperaturach pranie należy wcześniej namoczyć w wybielaczu (najlepiej na całą noc).

Płyn do płukania tkanin

Składa się z kwasu cytrynowego, alkoholu roślinnego i wody wirowanej, ożywia kolory, wygładza włókna.

Jest doskonały do płukania jedwabiu  i wełny.

Pranie i pielęgnacja wełny i jedwabiu

Płyny do prania opierają się na mydle z oliwy z oliwek i oleju rzepakowego, alkoholu roślinnego oraz cukrowych środków powierzchniowo czynnych, w takich proporcjach, aby efekt prania sprostał pielęgnacji tych tkanin.

Regeneracja wełny oparta jest na lanolinie, która utrzymuje ochronny płaszcz hydrolipidowy tkanin i pomaga zachować ich żywotność.

Odplamianie

Sonett dysponuje trzema produktami: są to mydło odplamiające galasowe, mydło w kostce odplamiające i spray na plamy.

Mydło w kostce oraz w płynie zawiera aktywny składnik odplamiający żółć wołową, oraz mydło z oleju kokosowego i palmowego. Działa na plamy z owoców, krwi, trawy, tuszu, tłuszczu.

Spray na plamy

Dzięki zawartości certyfikowanego ekstraktu z mydłokrzewu, który wytwarza saponiny, w połączeniu z  cukrowymi środkami powierzchniowo czynnymi i alkoholem - skutecznie usuwa plamy z tkanin.

Ekologiczne sprzątanie środkami Sonett

Ekologiczne środki czystości Sonett to szeroka oferta różnorodnych środków: płyny uniwersalne, do kuchni i łazienek, do trudnych zabrudzeń, do mycia okien, toalet, podłóg. Występują zarówno płyny, proszek jak i mleczko.

Skutecznie wyczyścimy z kurzu, tłuszczu i kamienia, podłogi, armaturę łazienkową, meble kuchenne, kafelki, samochody.

Wszystkie preparaty są produkowane z najwyższej jakości składników roślinnych jak mydło, alkohol, kwas cytrynowy,siarczany alkoholi tłuszczowych, olejek ze skórki pomarańczy.

Płyn do pielęgnacji podłóg zawiera wosk carabua, wosk japoński oraz szelak.

Mydła roślinne Sonett

Mydła Sonett polecane są do mycia rąk i całego ciała, ich formuła jest bardzo łagodna o odczynie zasadowym.

Oleje i olejki eteryczne, z których powstają mydła Sonett, pochodzą w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych lub zbiorów roślin dziko rosnących.

Olej kokosowy pozyskiwany jest zgodnie z zasadami Fair-Trade od dostawców z Republiki Dominikany. Oliwka z oliwek pochodzi ze spółdzielni z Hiszpanii, Włoch i Grecji.

Firma Sonett pomyślała również o najmłodszych i stworzyła pierwsze bezpieczne bańki mydlane na bazie składników ekologicznych. Są przyjazna dla zdrowia i środowiska oraz zapewniają świetną zabawę!

Posted on 2019-02-27 by M.D. Aktualności, Wszystkie 0 1097

Zostaw komentarzLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Kategorie ARTYKUŁÓW

Ostatnie komentarze

Bez komentarza

Wyszukiwanie w blogu

Prev
Next

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Sprawdź