Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Lista produktów producenta: Akoma Skincare

Masło shea, ekologiczne masło karite, nierafinowane masło kakaowe, czarne mydło z masłem shea i olejem kokosowym. Masło Awokado, masło mango.

Kilka słów o Akoma Skincare
Akoma Skincare jest pierwszym w Wielkiej Brytanii importerem surowców z Ghany, certyfikowanych przez organizację Fairtrade (Sprawiedliwego Handlu).

Akoma Skincare współpracuje ze spółdzielnią Akoma Cooperative Society znajdującą się w Bolgatanga – ubogiej okolicy w górnym obszarze wschodniej Ghany. Bezrobocie jest tam bardzo duże i do do tej pory mieszkańcy nie mieli możliwości poprawy warunków życia.

Akoma Scincare działa z korzyścią dla rozwoju gospodarki ubogich regionów Afryki, szczególnie w Ghanie, gdzie wspiera rozwój spółdzielni produkujących masło shea i produktów z oleju palmowego.

Gromadzenie, przetwarzanie i sprzedaż orzechów z drzewa karite i gotowego masła shea jest dla Akoma Cooperative Society ważnym źródłem dochodów dla kobiet w Ghanie, które dzięki pracy w spółdzielni mogą podnieść swój status życiowy powyżej granicy ubóstwa.

Ponadto praca przy produkcji masła shea, zbiory, gromadzenie, przygotowywanie i przetwarzanie surowców następuje w sposób niezaburzający naturalnego ekosystemu.

Akoma Skincare reprezentuje nowy rodzaj firm, które koncentrują się na zapewnieniu uczciwych cen i warunków handlowych, dobrych i trwałych warunków pracy, gwarantując jednocześnie klientom na całym świecie wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry.

Co oznacza certyfikat Fairtrade?

Fairtrade oznacza uczciwe ceny, dobre warunki pracy, trwałość i uczciwe warunki handlowe dla rolników i pracowników w krajach rozwijających się. Firmy są zobowiązane do zapłacenia ceny zrównoważonej (która nigdy nie może spaść poniżej ceny rynkowej) i dodatkowej kwoty na rzecz projektów społecznych i środowiskowych organizacji Fairtrade.

Cele Akoma Skincare

- zapewnienie dobrej jakości produktów klientom międzynarodowym, przy  jednoczesnym wspomaganiu firm w Afryce
- rozpowszechnianie najwyższej jakości naturalnych produktów z Afryki

- promowanie 100% czystych i naturalnych kosmetyków i półproduktów z Afryki w konkurencyjnych cenach

- popieranie sprawiedliwego handlu afrykańskimi produktami na całym świecie

- handel zgodny z polityką Fairtrade

przeczytaj więcej o Akoma Skincare:

http://www.akomaskincare.co.uk/page.php?xPage=our_mission.html

Organiczne masło shea i Czarne mydło z Ghany


W czerwcu 2009r Organiczne masło shea i  Czarne mydło z Ghany uzyskały certyfikat fundacji Fairtrade
http://www.fairtrade.org.uk/producers/cosmetics/akoma_cooperative_multipurpose_society.aspx

*Artykuł jest objęty prawem autorskim zarezerwowanym dla sklepu bio & eco. Kopiowanie zabronione.

Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Sprawdź