Kategorie

Najczęściej kupowane

Producenci

Lista produktów producenta: Provida

Provida

Provida oznacza "dla życia".

Nazwa ta wyraża filozofię całej kosmetyki naturalnej, którą stanowi perfekcyjna kombinacja natury,inspiracji oraz innowacji naukowych. Kosmetyki  firmy PROVIDA łączą w sobie:  najnowszą wiedzę z zakresu dermatologii, osiągnięcia ziołolecznictwa, nauki Ayurvedy,  zasady antropozofii,  reguły fito- i aromaterapii. Większość oferowanych przez firmę PROVIDA kosmetyków to również preparaty dla wegan.

Historia firmy sięga 1530 roku. Jeszcze dziś bazę dla wielu składów stanowią odręczne zapiski pochodzące z receptariusza z 1896 roku. Już wtedy pochodzący z Sumatry bio-surowiec jakim jest szelak, stanowił składnik jednej z pilnie strzeżonych receptur. Dzisiaj szelak stanowi podstawowy surowiec jedynego na świecie bio-lakieru do paznokci.

Rok 1984 przyniósł przełom w historii firmy PROVIDA: hitem rynkowym okazał się wypróbowany najpierw na bardzo wrażliwej skórze córeczki właściciela krem dla dzieci: naturalny i pozbawiony konserwantów. Nagrodzony najwyższym wyróżnieniem ÖKO-Test krem dla dzieci zachęcił właścicieli firmy do podjęcia jeszcze bardziej intensywnych działań w zakresie produkcji i promocji kosmetyków naturalnych. W międzyczasie kilkanaście innych kosmetyków PROVIDA również otrzymało najwyższe wyróżnienie nadawane przez ÖKO-Test. 

Od 1985 roku nazwa firmy brzmi PROVIDA ORGANICS  Naturkosmetik - Manufaktur.    

Po dziś dzień PROVIDA jako typowa firma rodzinna zachowała charakter manufaktury, w której wszystkie preparaty wytwarzane są ręcznie, a ich składy tworzą starannie wyselekcjonowane surowce naturalne pochodzące z: kontrolowanych upraw ekologicznych,  dzikich stanowisk,  własnego gospodarstwa spełniającego wymogi Demeter.  W skład tych prawdziwie naturalnych kosmetyków wchodzą: oleje i tłuszcze roślinne,  żywice roślinne, wosk pszczeli ,  wyszukane olejki eteryczne.

W swojej historii Provida była i nadal jest wierna swoim klientom oraz wypracowanym zasadom etycznym: nie prowadzi,  ani nie zleca, testów na zwierzętach, nie stosuje żadnych konserwantów, nie produkuje na skalę przemysłową, nie zaopatruje odbiorców masowych, nie prowadzi sprzedaży poprzez sieć drogerii i hipermarkety.

Więcej

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Total

Sprawdź